Kezdőlap KultúraHírek
Kedvelje oldalunkat a Facebookon! RSS Hírcsatorna Akadálymentes verzió

Hírek

XIII. Kerületi Civil Szervezetek Napja

Ez a cikk archív, így az ebben szereplő információk és adatok már nem biztos, hogy naprakészek.
Január 26-án, szombaton 10.00 és 17.00 óra között ismételten a RaM - Radnóti Miklós Művelődési Központ ad otthont a Civil Napnak, amelynek fő szervezői a XIII. Kerületi Önkormányzat és Társaságunk SKult13 divíziója. A rendezvény védnöke: Dr. Tóth József polgármester.
1481858495.jpg
A RaM - Radnóti Miklós Művelődési Központ ad otthont ebben az évben is a civil Napnak. A civil szervezetek a Colosseum területén és a folyosón, standokon prospektusok, képek, tablók, kisebb tárgyak, elektronikus megoldások formájában mutatják be tevékenységüket, közülük többen bemutatót és interaktív workshopot is tartanak a gyerekeknek és a felnőtteknek az ipar- és szellemi tulajdon jogvédelme, virtuális evezősverseny, környezetvédelmi-, sport-és videójátékok területén.

A Láng Művelődési Központban működő klubok, szakkörök is bemutatkoznak, a Rockmúzeum egész napos kiállítást tart tárlatvezetéssel. Ingyenes vérnyomás-, vércukor-, koleszterin- és testzsírszázalék-mérés, testtömegindex állapotfelmérés, táplálkozási terápiás tanácsadás, illetve betegségmegelőzés, egészséges ételek elkészítése, szűrés jellegű hallásvizsgálat, védőnői tanácsadás is várja az érdeklődőket.

A művészeti tevékenységet folytató szervezetek délután gálaműsoron lépnek fel a színpadon. A civil szakmai fórum az egyházak és a civil szervezetek együttműködésében keres kapcsolódási pontokat a szociális-kulturális és mentális segítségnyújtás területén. A fórum vendégei a kerületi római katolikus, evangélikus és református egyház képviselői lesznek.

Részletes program


09.30-10.00: Angyalföldi Vadrózsa Táncegyüttes – Folk mozaikok
10.00-10.30: CIVIL NAP MEGNYITÓ – megnyitja és a Civil Vándordíjat átadja: dr. Tóth József polgármester
Helyszín: Colosseum Színpad

10.00-15.00:
CIVIL BÖRZE, WORKSHOP – szervezetek kiállítása, bemutatkozása standokon
Helyszín: Colosseum
- Angyalföldért Egyesület – kézműves kiállítás, helytörténeti totó
- Angyalföldi Szociális Egyesület – tevékenység bemutatása
- Budapesti Mozgássérült Egyesület XIII. kerületi Szervezete – egészségvédő, rehabilitációs, szabadidős tevékenység tablókon, fotókon
- Health-ness Alapítvány – szakemberek tanácsadása edukációs, képzési, prevenciós innovációk, gyógymódok témákban
- Herman Ottó Bonsai Egyesület – tevékenység bemutatása képekkel, dekorációval, növényekkel
- Egyesület a Környezet-Egészségügyért – környezet-természeti, egészségvédelmi interaktív foglalkozások
- Európa Akadémia-Galéria Egyesület – mesék inspirálta kép és bábalkotás
- Holdvilág Kamaraszínház Kulturális Egyesület – tevékenység bemutatása
- homoludens.hu Egyesület – kooperatív-, közösségépítő- és egyedi, nagyméretű, ügyességi játékok
- Iránytű Ifjúsági és Mentálhigiénés Alapítvány –„Részeg szemüveggel - józanul - avagy bolygóközi űrdobálós…” - szimulációs szemüveg – installáció és saját élmény gyakorlat ügyességi játékok keretében
- Kóka Ferenc Művészeti Alapítvány – tevékenység bemutatása képzőművészeti alkotások, plakátok, videó anyagok segítségével
- Láng Művelődési Központ Közművelődési Egyesület – nyolc szervezet, nyolc program
- Magyar Védjegy Egyesület – termék eredetiség felismerés
- Net-média Alapítvány – a Hobby Rádió mini stúdiójának kipróbálása, műsorkészítés a rendezvényen jelenlevőkkel
- Progin Zenei Egyesület – hangszerbemutató, hangszerekkel kapcsolatos játékos, szórakoztató feladványok
- Terra-Kotta Egyesület – kerámia hűtőmágnes készítés
- Vakrepülés Színjátszó Egyesület – látássérülteket érintő szituációk demonstrálása
- Vakok és Gyengén látók Közép-Magyarországi Regionális Egyesülete – segédeszközök, Braille-írógép bemutatása, tapintásra, szaglásra épülő játékok
- XIII. kerületi Lokálpatrióták Egyesülete, Balassi Bálint Bajtársi Egyesület, Békefenntartók Bajtársi Egyesülete – a szervezetek bemutatása képekben, videókon, az egyesületeket reprezentáló tárgyakon keresztül
- XIII. Kerületi Angyalföld Polgárőr Szervezet – mindennapi tevékenység bemutatása felszereléseken, tárgyakon keresztül
- Gyertyafény Keringő Klub Egyesület – a szervezet tevékenységének, klubéletnek a bemutatása
- Budapest Evezős Egyesület – ergométeres evezés, -verseny
Helyszín: Szekció I./a terem
- Angyalföldi Természetbarát és Testedző Egyesület – videó- és sportjátékok, 11.00-11.15 Judo önvédelmi bemutató, amelynek helyszíne a Szekció I/b terem
- MagyaRock Hírességek Csarnoka Egyesület – díjtalan múzeumlátogatás tárlatvezetéssel 17.00 óráig
Helyszín: RaM-Rockmúzeum

DÉLELŐTTI SZÍNPADI PROGRAMOK
Helyszín: Colosseum-Színpad
10.30-10.35 Európa Tánccsoport – Szenior örömtánc (Tégy Magadért és Másokért Egyesület)
10.45-11.00 Giovannini Kornél bábművész – „Szeresd a gyermeket” – közös bábozás
11.30-11.35 Hevesi Sándor Színtársulat – Tabi László: Az asszony kötelmeiről jelenet (Láng Művelődési Központ)

CIVIL SZOLGÁLTATÓK
- Magyar Vöröskereszt XIII. kerületi Szervezet – 10.00-15.00 óra között vérnyomásmérés, vércukorszint ellenőrzés, koleszterinszint mérés, valamint elsősegélynyújtás és újraélesztés bemutató
- Egészségkonyha Maár Györgyi vezetésével – Egészséges desszertek elkészítése, kóstolása helyben, életmód tanácsadás
11.00-11.30: avokádós csokitorta;
13.00-13.30: Raffaelo "mindenmentesen"
Helyszín: Szekció III. terem
- XIII. kerületi Egészségügyi Szolgálat
10.30-12.30: szűrés jellegű hallásvizsgálat audiométerrel, hagyományos védőnői tanácsadás
12.30-14.30: dietetikai terápiás tanácsadás, betegségmegelőzés
Helyszín: Szekció terem III. terem

10.00-15.00 „Legszínvonalasabb stand” verseny és „Ismerd meg a civileket” kvízjáték

11.00 és 12.30 óra között CIVIL SZAKMAI FÓRUM, amelynek témája "Az egyházak és a civil szervezetek együttműködése szociális, kulturális és mentális segítségnyújtás területén"
Meghívottak: Grendorf Péter evangélikus lelkész - Budapest-Angyalföldi Evangélikus Egyházközség; Kuzmányi István diakónus- Angyalföldi Szent Mihály Plébánia; Szloboda József lelkipásztor - Budapest-Angyalföldi Református Egyházközség;
Helyszín: Szekció terem III. terem

15.00-17.00:
CIVIL GÁLA
15.00-15.10 – Legszínvonalasabb stand” verseny díjátadása
15.15- 15.25 – Stella Kórus- Tavaszi Zsongás
15.30-15.40 – Vakrepülés Színjátszó Egyesület - Könnyűzenei és musical egyveleg
15.45-15.55 – Bajovics Milán zeneszerző, hegedűművész - Festmények inspirálta zenemű
16.00-16.10 – Balassi Kórus- Kórusművekből, katona- és népdalokból álló egyveleg
16.15-16.25 – Holdvilág Kamaraszínház - Pogácsa az Arénában Színkör és Stúdió - Úton – zenék, versek a fiatalok útkereséséről
16.30-16.40 – Jazz And More kórus - Gálaelőadás
16.45-17.00 – Keil Ernő Fúvószenekar - Közkedvelt nemzetközi melódiák
Helyszín: Colosseum Színpad

A részvétel díjtalan!

További információ
Szalkai Lajos
+36-30/453_4264
szalkailajos@kult13.hu